Znaczenie Arkan Wielkich w Tarocie | Wróżka Beata - Czarująca Różdżka

Wróżka Czarująca Różdżka z kartami Tarota w dłoni

Witam serdecznie, jestem wróżką, tarocistką :))) Zapraszam na wróżby online jak i na wróżby przez telefon :)))

Tarot - Arkana wielkie:

KARTA GŁUPIEC:

Tarot - karta Głupiec

Karta Głupiec oznaczona jest w arkanach wielkich Tarota, numerem zero. Symbolizuje wszystko to, co dopiero rodzi się, kiełkuje, jest niedojrzałe, nie rozpoczęte. Głupiec pojawiając się w rozkładzie może symbolizować okres przed narodzinami dziecka, rozpoczęciem działalności, nadchodzące zmiany, w tym nowe środowisko, nowy pomysł. Głupiec symbolizuje takie cechy jak: naiwność, lekkomyślność, beztroska, brak… życiowej mądrości, inteligencji, odpowiedzialności, dyscypliny.

KARTA MAG:

Tarot - Karta Mag

Karta Mag oznaczona jest w arkanach wielkich Tarota, numerem jeden. Mag pojawiając się w rozkładzie symbolizuje początek, podjęcie inicjatywy. Będzie to okres obfitujący w siłę na podjęcie nowych aktywności, pracy, działań. Może też być zwiastunem nowych możliwości, pozyskania nowych kontaktów, początku miłości, przyjaźni. Mag symbolizuje takie cechy jak: aktywność, witalność, umiejętność wzięcia losu w swoje ręce, gotowość do ryzyka, szybkość, pomysłowość.

KARTA KAPŁANKA:

Tarot - Karta Kapłanka

Karta Kapłanka arkan wielkich Tarota, oznaczona jest numerem dwa. Kapłanka pojawiając się w rozkładzie może symbolizować kobietę obdarzoną intuicją, wiedzą duchową, wrażliwą, delikatną, jednak na tyle silną by być zdolną do poświęceń, może być to matka, żona pytającego, jak i też sam pytający, jeśli jest mężczyzną, Kapłanka symbolizuje kobiecy archetyp w jego naturze, nadający mu wrażliwości i zdolności do empatii. Kapłanka to dobry kontakt ze swoim wewnętrznym ja… symbolizuje spokój, opanowanie, bliskość z naturą

KARTA CESARZOWA:

Tarot - karta Cesarzowa

Karta Cesarzowa oznaczona jest w arkanach wielkich Tarota, numerem trzy. Cesarzowa pojawiając się w rozkładzie może symbolizować kobietę wpływową, władczą, pełną pomysłów, inteligentną, w otoczenie pytającego jak i pytajacego. Karta Cesarzowa, może oznaczać też matkę, żonę, szefową, znajomą na stanowisku, jak i też samego pytającego. Jeśli jest mężczyzną, ukazuje wtedy jego kobiecy aspekt natury nie pozbawiony jednak męskiej zaradności, drapieżności, umiejętności zdobywania pieniędzy, chęci rywalizacji i władzy.

KARTA CESARZ:

Tarot - Karta Cesarz

Karta Cesarz oznaczona jest w arkanach wielkich Tarota, numerem cztery. Cesarz pojawiając się w rozkładzie może symbolizować osobę w otoczeniu pytającego, jak i samego pytającego. Karta Cesarz, symbolizuje władzę, wpływy, autorytet, siłę, męstwo, odwagę, pozycję społeczną, inteligencję, bogactwo, wiedzę, odpowiedzialność. Może być to ojciec, szef, wpływowy znajomy, przyjaciel, brat, niebezpieczny wróg, osoba na stanowisku. Ktoś kto innych trzyma w garści. W kobiecym aspekcie symbolizuje męską część natury, widoczną dla otoczenia, raczej pozbawioną wrażliwości, kierującą się rozumem, nie sercem.

KARTA KAPŁAN:

Tarot - Karta Kapłan

Karta Kapłan arkan wielkich Tarota, oznaczona jest numerem pięć. Kapłan pojawiając się w rozkładzie może symbolizować osobę w otoczeniu pytającego, jak i samego pytającego. Karta Kapłan, symbolizuje autorytet moralny, duchowy. Często jest to nauczyciel, ksiądz, terapeuta, coach, trener, ktoś obdarzony własną wolą i życiową mądrością. W negatywnym aspekcie przedstawia osobę przesadnie religijną, ogarniętą fanatyzmem przekonań, nieszczególnie inteligentną, mało kreatywną, sztywno trzymającą się zasad odgórnie ustalonych, jednak mającą pozycję społeczną.

KARTA KOCHANKOWIE:

Tarot - karta Kochankowie

Karta Kochankowie w arkanach wielkich Tarota, oznaczona jest numerem sześć. Symbolizuje dwoistość ludzkiej natury. Obecność w każdym pierwiastka męskiego i żeńskiego. Kochankowie pojawiając się w rozkładzie ukazuje błogosławieństwo, rozpoczęcie dorosłego życia, romans, małżeństwo. Karta ta, symbolizuje również, połączenie, bliskość, akt seksualny. Może też symbolizować osobę biseksualną. Ukazuje doskonałą harmonię w związku, pracy, w życiu pytającego.

KARTA RYDWAN:

Tarot - karta Rydwan

Karta Rydwan oznaczona jest w arkanach wielkich Tarota, numerem siedem. Rydwan pokazując się w rozkładzie symbolizuje sukces, zwycięstwo we wszystkich aspektach życia pytającego, triumf. Karta Rydwan, symbolizuje również połączenie w sobie przeciwstawnych energii, obranie właściwego kierunku działania. Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie by osiągnąć swój cel. Może też symbolizować zakup samochodu, wyjazd służbowy, czyjąś pomoc.

KARTA SIŁA:

Tarot - Karta Siła

Karta Siła oznaczona jest w arkanach wielkich Tarota, numerem osiem. Siła pojawiając się w rozkładzie symbolizuje osobę w otoczeniu pytającego, jak i samego pytającego, która poskromiła w sobie zwierzęce instynkty, jednak charakteryzuje ją siła, odwaga, zdrowie, atrakcyjność seksualna, umiejętność przetrwania. Karta Siła, oznacza też mądrość, bycie dobrym szefem, liderem, menadżerem. W negatywnym aspekcie, może oznaczać dyktatora, kogoś bezkompromisowego.

KARTA PUSTELNIK:

Tarot - Karta Pustelnik

Karta Pustelnik oznaczona jest w arkanach wielkich Tarota, numerem dziewięć. Pustelnik ukazując się w rozkładzie może symbolizować okres w życiu pytającego, w którym to należy pobyć samemu, poddać się refleksji, rozwoju duchowemu, czerpać mądrość z życiowych doświadczeń. Pustelnik zwraca uwagę, że należy przystopować. Może też oznaczać, że zbliża się urlop w pracy, symbolizuje również okres rekonwalescencji po chorobie. Oznacza starość, przejście na emeryturę. Symbolizuje osobę mądrą, doświadczoną życiowo.

KARTA KOŁO FORTUNY:

Tarot - karta Koło Fortuny

Karta Koło Fortuny arkan wielkich Tarota, oznaczona jest numerem dziesięć. Koło Fortuny pokazując się w rozkładzie symbolizuje zmienność losu, niemożność uniknięcia zmian. Koło fortuny mówi, „raz na wozie raz pod wozem”. Dla bogaczy może symbolizować rychły upadek. Dla biedaków, szybkie wzbogacenie się, może wygraną na loterii? Dla szukających miłości, znalezienie jej. Dla będących w związku, rozstanie. Dla zdrowych, chorobę. Dla chorych, wyleczenie.

KARTA SPRAWIEDLIWOŚĆ:

Tarot - karta Sprawiedliwość

Karta Sprawiedliwość arkan wielkich Tarota, oznaczona jest numerem jedenaście. Pojawienie się karty Sprawiedliwość w rozkładzie symbolizuje sprawiedliwość wyroków, nie należy szukać zemsty, życie zemści się samo. Może też oznaczać osobę w życiu pytającego, jak i samego pytającego. Osobę zajmującą się prawem, może być to sędzia. Sprawiedliwość symbolizuje kogoś, czyje działania i oceny są w pełni obiektywne i sprawiedliwe. Może oznaczać też kogoś mądrego, na stanowisku niekoniecznie prawniczym.

KARTA WISIELEC:

Tarot - karta Wisielec

Karta Wisielec oznaczona jest w arkanach wielkich Tarota, numerem dwanaście. Wisielec pojawiając się w rozkładzie symbolizuje opóźnienie, przeszkody w działaniu. należy przeczekać ten okres. Nie jest to najlepszy czas na rozpoczynanie nowych przedsięwzięć czy projektów. Może też oznaczać, skierowanie uwagi z zewnątrz, do swojego wnętrza, okres medytacji, refleksji. Należy spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy. Wisielec wróży, że można spodziewać się początku choroby, która zwiąże ręce. Symbolizuje też bezradność, bezsilność, pobyt w więzieniu, zakładzie zamkniętym.

KARTA ŚMIERĆ:

Tarot - Karta Śmierć

Karta Śmierć oznaczona jest w arkanach wielkich Tarota, numerem trzynaście. Symbolizuje ona nieuchronną zmianę w życiu pytającego, o 180 stopni. Należy przygotować się na nadejście nieznanego. Jedno jest pewne, nic już nie będzie takie samo. Śmierć ukazując się w rozkładzie oznacza też, że nadszedł czas by pozbyć się niepotrzebnych rzeczy, uwolnić się od toksycznych znajomości, zmienić zawód, miejsce zamieszkania. Śmierć ostrzega pytającego, że może też, spodziewać się odejścia kogoś bliskiego.

KARTA UMIARKOWANIE:

Tarot - Karta Umiarkowanie:

Karta Umiarkowanie arkan wielkich Tarota, oznaczona jest numerem czternaście. Umiarkowanie pokazując się w rozkładzie symbolizuje spokój wewnętrzny, harmonię, dyplomację, rozwagę w działaniu, umiejętność łączenia w sobie przeciwieństw. Umiarkowanie może oznaczać też, osobę idącą w odpowiednim kierunku, mającą energię i chęć do działania. Symbolizuje też potrzebę medytacji i rozwoju duchowego.

KARTA DIABEŁ:

Tarot - Karta Diabeł

Karta Diabeł arkan wielkich Tarota, oznaczona jest numerem piętnaście. Diabeł ukazując się w rozkładzie symbolizuje życie na uwięzi kogoś, czegoś lub własnych ograniczeń. Mogą to być przeszkody w działaniu o podłożu finansowym, intelektualnym, fizycznym. Symbolizuje inwalidztwo, przykucie do łózka, niewolnictwo, więzienie. Oznacza też brak harmonii w sferze seksualnej, brak miłości. Związek oparty jedynie na pożądaniu. Ciągła walka w związku o pozycję i władzę. Diabeł symbolizuje też niedorozwój emocjonalny, materializm. Przedstawia osobę pozbawioną skrupułów, bezlitosną, dążącą do osiągnięcia celów po trupach.

KARTA WIEŻA:

Tarot - karta Wieża

Karta Wieża arkan wielkich Tarota, oznaczona jest numerem szesnaście. Wieża pokazując się w rozkładzie symbolizuje nagłą katastrofę, stratę pieniędzy, pracy, przyjaciół, kogoś bliskiego, nie spłacenie kredytu, bezdomność. Ostrzega ona przed przerostem ambicji, braku talentu nie zastąpimy ciężką pracą. Należy brać zamiary na siły jakie posiadamy, nie odwrotnie, bo może to się źle skończyć. Wieża zaleca by postarać się trzeźwo spojrzeć na swoje umiejętności i braki. Należy pogodzić się z sobą i własną niedoskonałością.

KARTA GWIAZDA:

Tarot - karta Gwiazda

Karta Gwiazda arkan wielkich Tarota oznaczona jest numerem siedemnaście. Gwiazda ukazując się w rozkładzie symbolizuje nadzieję, wiarę, zaufanie do losu. Oznacza płodność, nadszedł doskonały moment na zajście w ciążę. Symbolizuje też nagłe wyzdrowienie. Gwiazda zaleca, by spróbować, korzystać z alternatywnych metod leczniczych, nie ufał ślepo lekarzom. Symbolizuje też osobę posiadającą zdolności terapeutyczne.

KARTA KSIĘŻYC:

Tarot - Karta Księżyc

Karta Księżyc arkan wielkich Tarota, oznaczona jest numerem osiemnaście. Księżyc pojawiający się w rozkładzie zakrywa prawdę, ukazuje fałsz. Symbolizuje ukryte zamiary. Należy uważać na wrogów i fałszywych przyjaciół. Oznacza też intuicję, ciążę, fantazję, tajemniczość. Może też ukazywać osobę w otoczeniu pytającego, która z jakichś powodów boi się ukazać swoje prawdziwe oblicze, woli coś przemilczeć i mieć spokój, nie chce zranić. Oznacza też osobę, która chce uchodzić za niedostępną, posiada zdolności telepatyczne.

KARTA SŁOŃCE:

Tarot - Karta Słońce

Karta Słońce arkan wielkich Tarota, oznaczona jest numerem dziewiętnaście. Słońce pojawiające się w rozkładzie oznacza pełen rozkwit, nadejście słonecznego, cudownego okresu w życiu. Słońce symbolizuje osiągnięcie sukcesu, znalezienie szczęścia. Może też oznaczać osobę spełnioną, szczęśliwą, entuzjastę… zarażającego innych swoją pozytywną energią i optymizmem. Nadszedł czas by pogodzić się z przeszłością, wybaczyć wrogom.

KARTA SĄD BOŻY:

Tarot - Karta Sąd Boży

Karta Sąd Boży arkan wielkich Tarota, zwana też Zmartwychwstaniem oznaczona jest numerem dwadzieścia. Sąd Boży pojawiając się w rozkładzie symbolizuje przebudzenie, nagłe olśnienie, zerwanie z dotychczasowym stylem życia. Dla naukowców może to być to odkrycie nowej technologii. Dla artystów oznacza nadejście płodnego okresu w życiu, pełnego inspiracji, natchnienia do tworzenia. Sąd Boży może też symbolizować wyzdrowienie, rozwiązanie nurtującego zagadnienia, problemu.

KARTA ŚWIAT:

Tarot - Karta Świat

Karta Świat jest ostatnią kartą arkan wielkich Tarota, oznaczona jest numerem dwadzieścia jeden. Świat pojawiając się w rozkładzie oznacza dojrzałość, odpowiedzialność, sukces materialny, samoświadomość, odkrycie sensu i swojego miejsca w życiu. Oznacza umiejętność łączenia w sobie przeciwności, pogodzenie się ze sobą i swoim przeznaczeniem. Karta ta może też ukazywać osobę biegle posługującą się wieloma językami, poliglotę, kogoś często podróżującego, obieżyświata.

Wykorzystuję tu pliki cookies do prawidłowego działania strony: w celu analizy ruchu na stronie i zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?
Zgadzam się